BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Tıp Fakültesi

 

Duyurular
Türk Göğüs Hastalıkları Yeterlik Kurulu Sınavı Üniversitemizde gerçekleşmiştir.

Türk Göğüs Hastalıkları Yeterlik Kurulu ( TGHYK) nun 2002 yılından beri her yıl yapmakta olduğu BOARD Sınavının bu yılki sınavı 07.10.2023 tarihinde YAZILI sınavı, 08.10.2023 tarihinde de PRATİK sınavı Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Bahçelievler H Blok -2 kat Beceri laboratuvarımızda yaptık. 

Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen uzman ve doçentlerden oluşan adaylara ve  yine Türkiye’nin farklı Üniversitelerinden gelen TGHYK BOARD Sınav Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Sezai TAŞBAKAN ve Sınav Komisyon üyeleri ile birlikte başarılı bir uzmanlık sınavı yaptık.

Halen TGHYK Yürütme kurulu Üyesi ve TGHYK Eğitim Programları Değerlendirme ve  TGHYK Sürekli Mesleki Gelişim Komisyon Başkanı olan ve uzun süredir TGHYK Yürütme Kurulu Başkanlığını yürütmüş olan Tıp Eğitimi Anabilim Dalı (TEAD) Başkanımız Prof. Dr. Hayati BİLGİÇ yönetim ve koordinatörlüğünde, TEAD Öğretim Üye ve Personeli, Başkent Göğüs Hastalıkları AD Başkanı Prof. Dr. M. Şule AKÇAY’ın destekleri ile başarılı bir BOARD sınavı icra edilmiştir.

Mükemmel bu güzel organizasyona,  Başkent Üniversitesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı olarak ev sahipliği yapmanın haklı gururunu duyduk. Bu organizasyonda, Başta Rektörümüz Prof. Dr. İ. Haldun Müderrisoğlu ve Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Derya AKAYDIN ALDEMİR Hocalarımıza, Başkent Üniversitesinin destek veren tüm birimleri ve personeline sonsuz teşekkür ederiz. Saygılarımızla,

 

Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Hayati BİLGİÇFoto Galeri: