BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Tıp Fakültesi

 

Duyurular
YEDİNCİ HALK SAĞLIĞI KAMPI

TÜRK TIP ÖĞRENCİLERİ BİRLİĞİ HALK SAĞLIĞI ÇALIŞMA KOLU “YEDİNCİ HALK SAĞLIĞI KAMPI”NI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ EV SAHİPLİĞİNDE 29-30 OCAK 2022 DE GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye’nin dört bir yanında öğrenim gören, geleceğin hekimlerine koruyucu hekimliğin temellerini kazandırmak amacıyla her yıl düzenlenmekte olan “Halk Sağlığı Kampı”nın yedincisi 29-30 Ocak 2022 tarihlerinde Tıp Fakültemiz “Başkent Tıp Öğrencileri Birliği” ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirildi. Kampa ülkemizdeki 60 dolayında Tıp Fakültesinden 160 dolayında katılım oldu.

Açılışta Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, böyle bir organizasyonda Başkent olarak ev sahipliği yapıyor olmanın gururundan söz ederek katılımcılara Başkent Üniversitesi’nin kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal’ın ve Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal’ın iyi dileklerini iletti.

Toplantıda farklı birçok konu ele alındı. Bunlar arasında Prof. Dr. Ayşe Akın’ın “Dünyada ve Ülkemizde Nüfus Politikaları :Kadın, Çocuk Sağlığı ve Eşitsizlikler” başlıklı oturumu ile Prof Dr Özlem Kurt Azap’ın  “Pandemide Yeni Varyantlar ve Toplum Sorumluluğu” oturumları çok ilgi çekti ve beğeniyle izlendi.  Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Fatma Nur Baran Aksakal ise ”Aşı Karşıtlığının Toplumlara Etkisi” konulu sunumu ile kampın en çok konuşulan bir oturumuna imza attı.

Toplantıda yer alan “Aktivite Fuarı” ile de diğer üniversitelerdeki öğrencilerin yaptıkları çalışmalar sunuldu.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Halk Sağlığı Çalışma Kolu Yedinci Halk Sağlığı Kampı katılımcılar arasında sağlam dostluklar kurulmasına da yol açarak anılarımızdaki yerini aldı.

Foto Galeri: