BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Tıp Fakültesi

 

Duyurular
Başkent Üniversitesi - PoolText işbirliği

Sayın Akademisyenimiz,

Başkent Üniversitesi - PoolText işbirliği kapsamında PoolText Report - AI tabanlı İngilizce “Proofreading” servisi, Kasım ayına kadar sizlerin erişimine  ücretsiz olarak açılmıştır. 

PoolText Report'la sisteme yükleyeceğiniz makalelerinizde tespit edilen gramer, noktalama, imla hataları için düzenleme önerileri ve akademik dile uygunluk için kelime tavsiyelerinin bulunduğu bir geribildirimi, değişiklik önerilerinin takip edilebileceği bir MS Word dosyası ile birlikte alabilirsiniz. 

 İngilizce Proofreading servisine ek olarak PoolText Report, makalenizi bir çok noktada kontrol eder ve benzerlik/intihal, referans kalitesi ve yapısal bütünlük konularında iyileştirmeler için önerilerde bulunur. Böylece, makalenizi herhangi bir dergiye göndermeden önce yapacağınız geliştirmelerle makalenizin istediğiniz dergide kabul edilme ihtimalini artırabilir ve makalenizdeki yapısal sorunlardan kaynaklı zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

Raporun ücretsiz kullanımı için atılması gereken adımlara aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Türkçe: https://www.pooltext.com/landing/institution/baskent/tr

İngilizce: https://www.pooltext.com/landing/institution/baskent/en

 

Bu destekten yararlanabilmek için @baskent.edu.tr uzantılı e-mail adresinizi kullanmanız gerekmektedir. Konuyla ilgili bilgilendirme toplantısı, 5 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 15:30'da gerçekleştirilmiştir. Diğer bir toplantı ise,

 

 16 EYLÜL 2021 Perşembe günü saat 15:30'da gerçekleştirilecektir. Toplantıya aşağıdaki linke tıklayarak bağlanabilirsiniz. 

 https://meet.google.com/vks-duhk-ycq

Sunulan bu destekten tüm akademisyenlerimizin fayda sağlamasını ve çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

*** “PoolText Report'la sisteme yükleyeceğiniz makalelerinizde tespit edilen gramer, noktalama, imla hataları için düzenleme önerileri ve akademik dile uygunluk için kelime tavsiyelerinin bulunduğu bir geribildirimi, değişiklik önerilerinin takip edilebileceği bir “MS Word dosyası” ile birlikte alabilirsiniz. İngilizce “Proofreading” servisine ek olarak “PoolText Report”, makalenizi bir çok noktada kontrol eder ve benzerlik/intihal, referans kalitesi ve yapısal bütünlük konularında iyileştirmeler için önerilerde bulunur. Böylece, makalenizi herhangi bir dergiye göndermeden önce yapacağınız geliştirmelerle makalenizin istediğiniz dergide kabul edilme ihtimalini artırabilir ve makalenizdeki yapısal sorunlardan kaynaklı zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz.”